Apartamenty Beskidy.

meta residence szczyrk

Apartamenty Beskidy

Inwestycja w rynek mieszkaniowy wciąż jest jedną z najbardziej opłacalnych form lokowania kapitału. Własna nieruchomość pozwala zabezpieczyć go tak, aby mimo rosnącej inflacji nie tracił na wartości. Co więcej, kupując lokal z zamiarem najmu, można czerpać dodatkowe korzyści finansowe. Jednak, by inwestycja przynosiła spodziewany zysk, musi znajdować się w gwarantującej stałe obłożenie lokalizacji. W przypadku najmu krótkoterminowego najrozsądniejszym wyborem okazują się tereny górskie, a już zwłaszcza Beskidy. Dlaczego?

4 powody, dla których warto sfinansować apartamenty w Beskidach

Argumentów przemawiających za kupnem nieruchomości w Beskidach jest sporo, ale najważniejsze z nich to:

  • Całoroczność inwestycji

Choć górskie tereny kojarzą się głównie z zimowym wypoczynkiem, okazuje się, że równie chętnie wypoczywamy w nich przez pozostałą część roku. Zimą odwiedzamy je, by szusować na nartach i snowboardzie, a wiosną, latem i jesienią, by uskuteczniać piesze wędrówki, podziwiać piękne widoki i zażywać świeżego powietrza. Całoroczna, a nie sezonowa popularność, tak jak ma to miejsce w przypadku obszarów nadmorskich i przyjeziornych, to ogromny atut, ponieważ przekłada się na regularne obłożenie stanowiące gwarant stałych zysków. Rok rocznie w Beskidach wypoczywa kilka milionów turystów, którzy potrzebują miejsca na nocleg. Twój apartament może być jednym z tych, w którym zatrzymają się na pobyt. Dowiedz się więcej na stronie https://www.metaresidence.pl/

  • Rosnąca popularność wypoczynku w górach

Ten aspekt bezpośrednio łączy się z poprzednim. Wzrost zainteresowania wypoczynkiem w górach obserwuje się od kilku lat. Przyczyn takiej sytuacji jest co najmniej kilka. Malownicze widoki, prozdrowotny klimat, lokalna kuchnia, regionalna kultura i możliwość obcowania z naturą, którego kojący wpływ na organizm coraz bardziej doceniamy, to jedne z nich. Ale zdecydowanie najważniejsza jest rozbudowana infrastruktura, dzięki której można aktywnie wypoczywać przez cały rok.

W samym Szczyrku – zimowej stolicy kraju – funkcjonuje kilka kolei linowych, którymi można bezpiecznie dotrzeć na szczyt. Miłośnicy sportów zimowych mają do dyspozycji 50 km tras narciarskich dostępnych na jednym karnecie. Poza tym obecne są liczne szlaki turystyczne i zróżnicowane trasy rowerowe. W mieście działają także dwa duże ośrodki sportowo-rekreacyjne.

Tego typu udogodnienia przyciągają turystów, bo stanowią obietnicę wysokiej jakości wypoczynku. A jak wiemy, duży przepływ przyjezdnych oddziałuje na obłożenie, które w przypadku najmu krótkoterminowego jest niezbędne do osiągania zadowalających dochodów.

  • Wysoka wartość rynkowa nieruchomości

Od lat ceny nieruchomości notują systematyczny wzrost, co uwarunkowane jest głównie słabą dostępnością działek przeznaczonych pod budownictwo mieszkaniowe przy jednoczesnym dużym popycie na nie. Problem występuje zwłaszcza w dużych miastach i w miejscach, gdzie ilość dedykowanych pod to obszarów jest znacznie ograniczona. Górskie tereny się do nich zaliczają. Powyższe okoliczności sprawiają, że ceny za m2 powierzchni w tamtych rejonach idą mocno w górę. We wspomnianym już Szczyrku w ciągu 5 lat wzrosły o 100% i wszystko wskazuje na to, że ta tendencja się utrzyma. Warto więc zainwestować w sektor mieszkaniowy, by zabezpieczyć się nie tylko przed galopującą inflacją, ale i na przyszłość.

  • Własne lokum na wyjazdy

Często wyjeżdżasz w góry z rodziną lub na służbowe wyjazdy? Własne apartamenty w Beskidach stworzą wam idealne warunki do wypoczynku. Przestronne, pięknie urządzone i doskonale wyposażone, zapewnią namiastkę domowego klimatu. Przy okazji pozwolą też nieco zaoszczędzić. Zatrzymując się we własnym apartamencie, nie trzeba pokrywać kosztów najmu, co przy częstych podróżach pozytywnie odbije się na wielkości portfela.

Kupno nieruchomości na wynajem to doskonały sposób na ochronę kapitału przed rosnącą inflacją. Inwestycja przyniesie zyski natychmiast i w przyszłości. Jednak, by móc liczyć na wysoką stopę zwrotu, trzeba wybrać odpowiednią lokalizację, a jedną z najlepszych w kraju są Beskidy.