Hotel prz stoku narciarskim.

Hotel przy stoku narciarskim

Hotel przy stoku narciarskim

Planujesz pobyt w górach i szukasz najlepszego miejsca, w którym mógłbyś się zatrzymać? Jeśli jesteś amatorem narciarstwa, polecamy hotel przy stoku narciarskim! Dlaczego? Z kilku ważnych względów, które przedstawiamy poniżej!

Hotel przy stoku narciarskim – najlepsze miejsce na pobyt dla miłośników sportów zimowych

Na pobyt w hotelu przy stoku narciarskim może zdecydować się każdy, ale najwięcej korzyści z takiego rozwiązania odniosą rodziny z dziećmi oraz miłośnicy jazdy na nartach i snowboardzie. Jakie udogodnienia ich czekają?

Wygoda – bliskość stoku narciarskiego podnosi komfort pobytu. Nigdzie nie trzeba dojeżdżać, stać w korkach, szukać miejsca parkingowego, pakować sprzętu. To niesamowite ułatwienie, dzięki któremu wolny czas można w 100% przeznaczyć na wypoczynek. Po prostu wychodzisz z budynku, zakładasz narty i od razu możesz szusować!

Więcej wolnego czasu – codzienne dojazdy na stok, powroty do hotelu i ładowanie ekwipunku potrafią zająć mnóstwo czasu. Urlop mija bardzo szybko, więc lepiej każdą cenną minutę spożytkować na relaks i zabawę aniżeli niepotrzebne sprawunki. Pomyśl też, ile stresu przy okazji zaoszczędzisz.

Elastyczny grafik – możliwość wyjścia na stok o dowolnej porze daje ogromne pole do popisu w kwestii planowania dnia. Bez przeszkód możecie zrobić sobie przerwę i pójść coś zjeść, popływać w basenie lub skorzystać z masażu, a potem wrócić na trasę, bez poczucia marnowania czasu. To też spora zaleta, jeśli na wyjeździe towarzyszą wam dzieci i musicie swój grafik podporządkować do pór ich drzemek i posiłków.

Niesamowite widoki – pobyt w hotelu przy stoku narciarskim zapewni wam niezapomniane widoki. Będziecie mogli podziwiać je z balkonu, okien pokoju, restauracji, a nawet pływalni. Bliżej gór już się nie da!

Gdzie na narty w Polsce?

Górskich kurortów sprzyjających uprawianiu zimowych sportów jest w kraju całe mnóstwo, ale kilka z nich cieszy się szczególną popularnością. Wśród nich wyróżnia się Szczyrk, gdzie funkcjonują jedne z najdłuższych tras narciarskich: dwie z nich to Skrzyczne oraz Małe Skrzyczne wiodące do Czyrnej. Miłośnicy szusowania mają tu do dyspozycji wspólny, 40 km skipass, powstały w efekcie współpracy trzech dużych ośrodków sportowo-rekreacyjnych działających w mieście: Beskid Sport Areny, Szczyrk Mountain Resort oraz Centralnego Ośrodka Sportu. W sumie korzystać można z 23 tras, z czego 5 jest oświetlonych, i 12 wyciągów, w tym z 10-osobowej kolei gondolowej.

Tym, co zimą sprowadza turystów do miasta, jest przede wszystkim doskonale przygotowana infrastruktura narciarska. Branża hotelarska doskonale orientuje się w temacie, dlatego kolejne obiekty powstają w bliskim sąsiedztwie stoków. Wszystko po to, by zapewnić przyjezdnym najdogodniejsze warunki do wypoczynku.

Jednym z polecanych hoteli przy stoku narciarskim jest czterogwiazdkowy Meta Hotel. To obiekt usytuowany tuż u podnóża góry Skrzyczne, dosłownie 15 metrów od wyciągu. Ale to nie wszystko! Miejsce ma wiele do zaoferowania pod względem atrakcji. Na gości czekają m.in. strefa wellness z basenem z jacuzzi, SPA, siłownia, sala fitness, pokój zabaw dla dzieci, 4 restauracje oraz wypożyczalnia sprzętu sportowego. Przy hotelu działa także szkoła narciarska, gdzie można zapisywać się na zajęcia organizowane dla różnych grup wiekowych. Hotel cieszy się bardzo dobrą opinią, co potwierdzają wysokie oceny w serwisie Booking.com. Z innych obiektów położonych w bliskim sąsiedztwie stoku warto wspomnieć o Hotelu Gronie, wzniesionym nieopodal kolei gondolowej, oraz Hotelu Klimczok, znajdującym się naprzeciwko Beskid Sport Arena.

Nocleg w hotelu przy stoku narciarskim to ogromna wygoda, oszczędność czasu, pieniędzy oraz duża elastyczność pod względem organizacji dnia. Jeśli jesteś zapalonym narciarzem, a urlop w górach zamierzasz spędzić na szusowaniu, sugerujemy zatrzymać się właśnie w takim obiekcie. Dzięki temu zapewnisz sobie maksimum korzyści i jedyny w swoim rodzaju komfort.