Nowe apartamenty na terenie Bielska-Białej.

nowe apartamenty Bielsko

Nowe apartamenty Bielsko

Kupno mieszkania to poważna decyzja i duże zobowiązanie finansowe, niezależnie od tego, czy jego koszt będziesz pokrywać ze środków własnych, czy z pomocą kredytu. Dlatego, by wybrać zgodnie z własnymi potrzebami i mieć pewność skorzystania z usług profesjonalnej firmy, warto wiedzieć, na co zwracać uwagę w trakcie poszukiwań i co sprawdzić, nim podpiszesz umowę. By ułatwić ci to zadanie, omówiliśmy 5 najważniejszych kwestii, jakie warto uwzględnić.

5 aspektów, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze mieszkania:

- Formalności

Jeśli już znajdziesz wymarzone mieszkanie, wnikliwie sprawdź samą ofertę i wykonawcę inwestycji. Współpracę warto podjąć z deweloperem, który ma doświadczenie rynkowe. Taka firma jest godna zaufania i z pewnością wykaże się fachowym podejściem do sprawy. Poproś o przedstawienie pozwolenia na budowę, okazanie odpisu z księgi wieczystej i kopię odpisu z KRS oraz wgląd do sprawozdań finansowych. Prócz tego, dowiedz się, jaki jest status prawny działki, na której powstał obiekt, i czy nie jest ona obciążona zadłużeniem. Zorientuj się też, jak wygląda plan zagospodarowania przestrzennego pobliskich terenów, by za rok czy dwa nie okazało się, że naprzeciw mieszkania powstanie fabryka albo centrum handlowe. Informacje na ten temat znajdziesz w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego.

- Lokalizacja

To niezwykle istotny aspekt, który rzutuje na codzienny komfort życia. Dlatego dowiedz się, jak wygląda okolica, w której mieści się mieszkanie, czy jest bezpieczna, czy w pobliżu znajdują się tereny zielone i rekreacyjne i jak mocno rozwinięta jest tamtejsza infrastruktura. Ustal, jak daleko jest do szkoły, miejsca pracy oraz najbliższej placówki medycznej, czy niedaleko funkcjonuje sklep, poczta, piekarnia, jak wyglądają szlaki komunikacyjne i czy możesz liczyć na dogodny dojazd do centrum. Nie pomijaj niczego, bo każdy z tych elementów decyduje o wygodzie twojej i twoich bliskich.

- Technologie

Aktualne projekty deweloperskie powstają przy połączeniu sprawdzonych rozwiązań z nowoczesnymi technologiami. Wszystko po to, by zapewnić nie tylko wysoki komfort mieszkaniowy, ale i niskie koszty utrzymania lokalu. Na tego typu rozwiązanie postawiły m.in. Apartamenty Widokowe. To nowe apartamenty w Bielsku powstałe w pięknej, pełnej zieleni dzielnicy Kamienica, która sąsiaduje z Osiedlem Beskidzkim i Karpackim. Ta inwestycja to kompleks czterech, czteropiętrowych budynków zaprojektowanych tak, by zagwarantować maksimum korzyści.

- Układ pomieszczeń, wystrój, udogodnienia

Mieszkanie powinno być funkcjonalne, a rozkład pomieszczeń dopasowany do twoich oczekiwań. Istotny jest także metraż. Dopytaj więc o wszelkie szczegóły z tym związane, a jeśli istnieje taka możliwość, pobierz ze strony kartę mieszkania i zobacz, jak został zaprojektowany lokal (wspomniane Apartamenty Widokowe, czyli nowe apartamenty w Bielsku, udostępniają taką dokumentację). Podejmij też temat wystroju i wyposażenia. Czy mieszkanie zostanie w pełni wykończone i jaki będzie jego standard, czy kwestia ta będzie leżała w twojej gestii? Jaki i czy w ogóle będziesz mieć wpływ na jego wygląd, użyte materiały, zastosowane kolory itp. Dowiedz się, czy w budynku działa winda i podziemny parking, a dzieci mają do dyspozycji plac zabaw.

- Cena

I ostatnia kwestia, czyli cena. Ustal, ile wyniesie całkowity koszt zakupu. Pamiętaj, że cena samego lokalu to nie wszystko. Do tego dochodzą jeszcze opłaty związane ze sporządzeniem aktu notarialnego i podatek od kupna mieszkania (zwykle jest już wliczony w cenę, ale warto się upewnić, czy został ujęty w podanej kwocie netto).