Co robić przylatując na Zanzibar.

rajski Zanzibar

Co robić po przybyciu na Zanzibar

Witam serdecznie. Dziekuje za przydatne informacje. Wybieram sie na Zanzibar gdzie bede mogl spedzic 3 tygodnie. Moge tam przebywac na przelomie lutego i marca lub przelom marca i kwietnia. Ktory termin jest korzystniejszy? Planuje indywidualny pobyt w towarzystwie miejscowej osoby. Czy jest sens rozwazac pobyt w miejscowych domowych warunkach czy raczej skorzystac z hotelu? Nie mam wygorowanych wymagan i na dobra sprawe oczekuje tylko pokoju, dostepu do lazienki i wody biezacej. Szczepienia: posiadam zolta ksiazeczke szczepien ( wykonane szczepienia w zwiazku z wyjazdem do Indii) niemniej jednak 10-cio letni termin waznosci szczepien minal na poczatku 2017, czy w przypadku kontroli tejze zostane poproszony o wykonanie ponownego szczepienia na zolta febre i czy jej koszt jest wysoki w Tanzani? Pozdrawiam

Mieszkając przez pół roku na Zanzibarze mam możliwość poznać tę wyspę od podszewki. Niejednokrotnie przejeżdżam wyspę wzdłuż i wszerz, jeżdżąc w ramach pracy do hoteli położonych na różnych plażach Zanzibaru. Przynajmniej raz w tygodniu zaglądam do Stone Town. Poznaję kulturę, zwyczaje, zwracam uwagę na ważne dla turystów rzeczy. Później wracam na Zanzibar jeszcze raz, pracując nad przewodnikiem po archipelagu. Chociaż wyjechałam już z Afryki, Zanzibar na zawsze będzie miał miejsce w moim sercu.

Po safari przychodzi czas na prawdziwy odpoczynek i pobyt na Zanzibarze Na jednej z kilku wysp wchodzących w skład archipelagu Zanzibar oddalonego od kontynentu afrykańskiego o kilkadziesiąt kilometrów spędza się zwykle kilka dni. Dociera się tam samolotem albo promem z Dar Es Salaam. Tak w zarysie wygląda harmonogram wielu podróży do Tanzanii organizowanych indywidualnie lub z biurem podróży. Czy taki wyjazd jest dla Ciebie?

Kilka pomysłów na spędzenie czasu na zanzibarze

Jeśli szukasz kolejnych pomysłów na uatrakcyjnienie pobytu na Zanzibarze, możesz wybrać się z wizytą do jednej z pokazowych plantacji przypraw. Mieszkańcy Zanzibaru za drobną opłatą bardzo chętnie oprowadzą po plantacji i opowiedzą o swoich uprawach. To dla nich dodatkowe źródło dochodu. A dla nas często jest to szansa, aby zobaczyć, jak rosną przyprawy, które w Polsce widzimy już w znacznym stopniu przetworzenia. Na Zanzibarze możesz dowiedzieć się i zobaczyć, jak rośnie między innymi pieprz, goździki, wanilia, czy cynamon.

Zanzibar to nie tylko piękne plaże, które zachęcają do leniwego wypoczynku. Wyspa oferuje wiele możliwości aktywnego spędzenia czasu: wycieczki, sporty wodne oraz poranne i popołudniowe zajęcia jogi z widokiem na ocean. W dzisiejszym poście podpowiem Wam, co robić i co warto zwiedzić na Zanzibarze, kiedy znudzicie się leżeniem i wygrzewaniem w słońcu.

Będąc na wiosce na Zanzibarze, można również spróbować lokalnego street foodu. Naszym ulubionym miejscem ku temu był lokalny sprzedawca w Nungwi. Miał zawsze świeże i pyszne produkty, a i ceny przez niego podawane nie brzmiały ani troszkę jak ceny dla muzungu (jeśli były zawyżone to niewiele).